Haber

Şentop’tan Akşener’e kurşun tepki: Gösteriş olsun diye de kınıyorum

ANKARA –DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis’teki kümelenme toplantısında yaptığı konuşmada partisinin İstanbul İl Başkanlığı’na yönelik silahlı saldırıya tepki göstererek kürsüden boş kovanlar fırlattı.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Akşener’in adını anmadan, “Bugün bir Genel Başkanın kürsüden eline kurşunları atarak vermek istediği mesaj, millet iradesine büyük bir saygısızlıktır” sözleriyle açıklama yaptı. .”

‘HERKESİ MECLİS’İN ONURUNA GÖRE HAREKETE GEÇMEYE DAVET EDİYORUM’

Akşener’in yansımalarını “gösteri amaçlı” olarak nitelendiren Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop, “Her ne amaçla olursa olsun, hangi bağlamda olursa olsun, milli iradenin kalbi olan Gazi Meclisi ve milletvekili Gazi Meclisi’ne dikkat çekmek için” dedi. milletin sandığı, sözlerin ve fikirlerin yeridir, kurşunların ve silahların yeri değil. Gazi Meclisi’nin mekânları, darbe dönemleri dışında kurşun ve silah yeri olmamış; Asla olmayacak. Gösteri amaçlı da olsa bu eylemi esefle kınıyorum.”

Herkesi “Meclisin haysiyetine yakışır şekilde hareket etmeye” davet eden Mustafa Şentop’un açıklaması şöyle devam etti:

“Her türlü toplumsal sorunun çözümleme yolu olan siyasette ve siyasetin kalbi olan Meclis’te şiddet aracı olan bir nesne propaganda yapılmak üzere kamuoyuna teşhir edilmekte; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ekranlarda ve hatlarda ‘kurşun’ kavramıyla yan yana getirilmesi her şeyden önce siyasete ve Meclis’e büyük zarar veriyor. Bu noktada en büyük hassasiyeti göstermesi gereken elbette milletvekillerimiz ve siyasi partilerimizin genel başkanlarıdır. Özellikle seçimlere yaklaştığımız bu hassas süreçte herkesi Meclisin onuruna yakışır şekilde hareket etmeye davet ediyorum.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu